Skoč na Noční běh pro Světlušku

Informace pro nevidomé a slabozraké běžce

Jsme rádi, že se spolu s námi zúčastníte Nočního běhu pro Světlušku v jednom ze šesti měst letošní běžecké tour:

Plzeň, 24. 3. 2022
Ostrava, 7. 4. 2022
Praha, 21. 4. 2022
Brno, 28. 4. 2022
Olomouc, 5. 5. 2022
Jihlava, 11. 5. 2022

Jak se přihlásit

Rádi vám i vašemu trasérovi věnujeme startovné ZDARMA. Pokud se rozhodnete startovné na běh zakoupit na GoOut, pak vám za Světlušku moc děkujeme.

Abychom vám i trasérovi mohli zaslat startovné a současně vám na místě co nejvíce zpříjemnit registraci i běh samotný, připravili jsme pro vás přihlašovací formulář s několika otázkami:
- pro sólo běžce se zrakovým postižením
Na email uvedený v přihlášce vám pošleme vstupenku pro vás a vašeho traséra, pokud tuto variantu zvolíte.
- pro organizaci, která zastřeší více běžců se zrakovým postižením
Na email uvedený v přihlášce vám pošleme vstupenky pro všechny přihlášené běžce a jejich traséry, pokud tuto variantu zvolíte.

Jak si poradit na místě

Vstupenkou v mobilu případně vytištěnou se spolu s průkazem ZTP nebo ZTP/P prokážete na registraci, kde dostanete startovní balíček. Z registrace vás odnavigují na stánek Světlušky, kde pro vás budeme mít připravené vesty s označením slabozraký / nevidomý / průvodce a trasovací gumičky. Pokud v přihlášce zvolíte, že potřebujete zajistit traséra, pak se setkáte právě na stánku Světlušky. Když byste potřebovali na místě pomoci nebo stánek Světlušky nemohli najít, volejte prosím na mobil 733 182 155.

Pro běžce zaregistrované v Praze a Brně je v případě zájmu připravená haptická mapa trasy běhu. Jestliže jste v přihlášce zadali požadavek na doručení haptické mapy poštou před během, Středisko Teiresiás Masarykovy univerzity v Brně vám ji včas zašle.

Jak se dostat na místo běhu

Ke každému z běhů bude nejméně týden před jeho konáním k dispozici ke stažení popis trasy. Vše sem budeme postupně doplňovat.
- popis trasy na běh v Plzni
- popis trasy na běh v Ostravě
- popis trasy na běh v Praze
- popis trasy na běh v Brně
- popis trasy na běh v Olomouci
- popis trasy na běh v Jihlavě

Informace pro zájemce o trasování nevidomých a slabozrakých běžců

Pokud máte zájem vyzkoušet si trasování neboli běh s nevidomým či slabozrakým běžcem, ozvěte se nám na mail behprosvetlusku@svetluska.net nebo zavolejte na mobil 733 182 155.