Špilberk, Brno

Následuje popis cesty.

Pro pozdější čtení či zobrazení v jiných aplikacích zde nabízíme také "Offline Word podobu popisu trasy".

Obsah:

Cesta tam
Stručný popis cesty tam (trolejbus Tvrdého)
Podrobný popis cesty tam (trolejbus Tvrdého)
Cesta zpět
Stručný popis cesty zpět
Podrobný popis cesty zpět
Kontakt  

Cesta tam

Stručný popis cesty tam (trolejbus Tvrdého)

Pokud přijedete trolejbusem jedoucím směrem k náměstí Komenského nebo Mendlovu, po výstupu se dáte doleva, až dojdete na křižovatku s ulicí Újezd. Ulici újezd přejdete a otočíte se vlevo. Jste na rohu u křižovatky s ulicí Gorazdova. Po pravé ruce máte ulici Gorazdova a před Vámi je ozvučený přechod přes ni.

Přijedete-li ve směru Jírova nebo Barvičova, po výstupu se dáte též doleva. Jdete ulicí Úvoz s budovou po pravé ruce až na křižovatku s ulicí Gorazdova a před Vámi je ozvučený přechod přes ni.
Odtud je popis pro oba směry stejný.
Ulici Gorazdova přejdete v přímém směru a pak do ní zatočíte. Ulice Gorazdova vede až k parkovišti u hradu Špilberk. Držte se levé strany ulice, která se nejdřív stočí doprava a pak doleva. Cestou minete po levé ruce pět odboček. Jakmile dojdete k parkovišti, na levé straně je nízká zídka a na jejím konci je cíl vaší cesty.

Podrobný popis cesty tam (trolejbus Tvrdého)

Pokud přijedete trolejbusem jedoucím směrem k náměstí Komenského nebo Mendlovu, po výstupu se dáte doleva a půjdete ulicí Tvrdého s budovou po pravé ruce. Přibližně po 70 metrech budova skončí a po pravé ruce bude ulice Úvoz. Před Vámi je ozvučený přechod. Přejdete ulici Úvoz v přímém směru a zatočíte doleva. Jdete ulicí Úvoz s budovou po pravé ruce přibližně pět metrů. Jakmile budova po pravici končí, Jste na rohu křižovatky s ulicí Gorazdova. Ta je po pravé ruce a před Vámi je ozvučený přechod přes ni.
Přijedete-li ve směru Jírova nebo Barvičova, po výstupu půjdete vlevo. Jdete ulicí Úvoz s budovou po pravé ruce přibližně 70 metrů. Jakmile budova po pravici končí, jste na rohu křižovatky s ulicí Gorazdova. Ta je po vaši pravé ruce a před Vámi je ozvučený přechod přes ni.

Odtud je popis pro oba směry stejný.
Ulici Gorazdova přejdete v přímém směru a pak do ní doprava zatočíte. Jdete ulicí Gorazdova do mírného kopce. Přibližně po 65 metrech ulice Gorazdova zatáčí doprava a vy zatočíte s ní.
Pozor, držte se pravé strany chodníku a stočte se s ním doprava, protože v přímém směru je vjezd do dvora.
Až zahnete ulicí vpravo, držíte se plotu a zeleně po levici. Odtud bude do cíle následovat pět odboček po levé ruce a vy se stále budete držet vozovky.
Z počátku půjdete po chodníku z dlažebních kostek, postupně se povrch změní na beton a chodník se bude pomalounku zužovat. Cestou minete po levé ruce nejprve dvě odbočky chodníku doleva. Váš chodník skončí přibližně po 100 metrech, právě u druhé z odboček. Dále pokračujte už po silnici a držte se jejího levého kraje. Provoz je zde však minimální. Jdete po asfaltové cestě.
Minete po levé ruce další dvě odbočky. Obě odbočky jsou z dlažebních kostek, proto se držte stále asfaltu - vozovky. Pak se cesta stočí mírně doleva a přibližně po 140 metrech dojdete k parkovišti u hradu Špilberk. Cestou minete ještě jednu poslední pátou odbočku z dlažebních kostek doleva. Jakmile dorazíte k parkovišti, po levé ruce začne nízká zídka a na jejím konci je Váš cíl cesty

Cesta zpět

Stručný popis cesty zpět

Vyjdete z areálu Špilberk a půjdete nejlépe po pravé straně vozovky. Dostanete se až na křižovatku s ulicí Úvoz.

Pro trolejbusy směrem Jírova a Barvičova dojdete na konec ulice Gorazdova, kde zatočíte doleva a přes přechod přejdete ulici Gorazdova. Budete pokračovat rovně ulicí Úvoz přibližně 70 metrů, odkud jedou trolejbusy směrem Jírova a Barvičova.

Pokud potřebujete opačný směr trolejbusu, tak dojdete na konec ulice Gorazdova, kde zatočíte doleva a přes přechod přejdete ulici Gorazdova, pak přejdete ulici Úvoz přes přechod po pravé ruce a budete pokračovat v přímém směru ulicí Tvrdého přibližně 70 metrů, kde jsou zastávky trolejbusu směrem k náměstí Komenského a Mendlovu.

Podrobný popis cesty zpět

Vyjdete z areálu Špilberk a pokračujete po pravé straně vozovky. Minete odbočku doprava a po dalších asi 70 metrech se stáčí vozovka doprava. Dále opět minete tentokrát tři odbočky vpravo. Po chvíli se po pravé ruce začne rozšiřovat chodník, na který přejdete a budete pokračovat po chodníku s trávou a později plotem po pravé ruce. Jakmile plot po pravici skončí, ulice bude zahýbat vlevo. Po pravici minete vjezd do dvora a v přímém směru dojdete až k budově před vámi. U budovy zatočíte vlevo.

Dále půjdete s budovou po pravé ruce až na křižovatku s ulicí Újezd. Tady se otočíte doleva a přejdete přes ozvučený přechod ulici Gorazdova.

Pokud chcete na trolejbus směrem Jírova a Barvičova, pokračujete rovně s budovou po levé ruce ulicí Újezd přibližně 70 metrů, až ke kovovému označníku zastávky.

Pokud potřebujete opačný směr trolejbusu, za přechodem se otočíte vpravo a přes ozvučený přechod přejdete ulici Újezd. Pokračujete rovně s přechodem za zády ulicí Tvrdého. Jdete s budovou po levé ruce přibližně 70 metrů, až ke kovovému označníku zastávky trolejbusu směrem k náměstí Komenského a Mendlovu.

Kontakt

Popis trasy vytvořilo
Navigační centrum SONS ČR
www.sons.cz
navigace.sons.cz

Pro další případné upřesnění trasy se s námi neváhejte spojit:
Tel: 221 462 412
Email: navigace@sons.cz

Šťastnou cestu!


 

a