Noční běh pro Světlušku

Běžky nebo pěšky? Je to na vás.

Otázky k běhu

Připravili jsme pro vás seznam nejčastějších otázek a odpovědí.

OBECNÉ

 

Je možné se převléct a uschovat si věci přímo na místě?

Z důvodu koronavirových opatření prosím přijďte na běh již oblečení, na místě nebude k dispozici šatna ani úschovna.

 

Přijíždím zdaleka, kde zaparkuji?

Plzeň: Na start se nejlépe dostanete trolejbusem zastávka u Radbuzy, a dále směrem k řece ulicí Presslova. Pokud musíte přijet autem, prosím zaparkujte přímo v areálu DEPO2015 nebo v okolních ulicích.

Brno: S trochou štěstí zaparkujete i ve všech uličkách, kterých je kolem parku Lužánky mnoho. Nebo můžete vozidlo zanechat na parkovištích v okolí brněnského Boby centra na ulicích Sportovní a Drobného. Doporučujeme však raději využít MHD.

Praha: Nechte svůj vůz před Výstavištěm nebo v ulici Za Elektrárnou hned vedle Výstaviště, kde je placené parkoviště.

Olomouc: Parkovacích míst je dostatek. Dá se parkovat podél tř. 17 listopadu, na parkovištích, která jsou u Právnické fakulty na tř. 17 listopadu a v areálu VŠ kolejí Univerzity Palackého i v Galerii Šantovka, kde se dá na 4 hodiny zaparkovat bezplatně. Všechna parkovací místa jsou do 5 - 10 min. chůze od místa startu běhu. Můžete pohodlně přijet i MHD. Tramvaj č. 7 od hlavního autobusového i vlakového nádraží stojí cca 60 m od AK Olomouc.

Ostrava: Zaparkovat je možné přímo v areálu Dolních Vítkovic, poblíž Bolt Tower.

Jihlava: Parkoviště pro účastníky je před areálem (cca 50 míst). Je možné využít parkování v centru na ulici Křížová ve vzdálenosti cca 400m od Amfiteátru.

 

Bude na místě občerstvení?

O dodržování pitného režimu se nemusíte vůbec bát, a to ani před startem, ani po doběhu.

Platí na běhu startovné děti?

Děti do 12 let (v Jihlavě do 15 let) mají v doprovodu dospělého vstup zdarma, ale nemají nárok na startovní balíček.

Jak je to se startovným pro držitele průkazu ZTP, ZTP/P?

Mají vstup zdarma bez nároku na startovní balíček.

Mohu běžet se psem?

Ano, vyjma Jihlavy, kde je vstup se psy kvůli trase skrz ZOO zakázán. V ostatních lokacích musí být pes na vodítku a s košíkem. Zvažte také prosím, zda je pro vašeho čtyřnohého kamaráda podobná akce vhodná.

Nechci běžet, musím si koupit vstupenku?

Ano, jedná se o charitativní akci, jejíž výtěžek pomůže Světlušce v podpoře nevidomých a lidí s těžkým zrakovým handicapem. Celou trasu závodu si však můžete klidně projít pomalou procházkou anebo si užít jen doprovodný program.

Nemohu přijít, může místo mě dorazit kamarád?

Ano. Pokud se prokáže vstupenkou na běh s unikátním kódem (vytištěnou či v mobilu), není to problém. Na finančním vyrovnání se však musíte domluvit mezi sebou.

Dostanu startovní balíček?

POZOR NOVINKA – PRO ROK 2021 JSME ZASTROPOVALI POČET ÚČASTNÍKŮ BĚHU A PRO VŠECHNY MÁME PŘIPRAVENÉ STARTOVNÍ BALÍČKY. S REGISTRACÍ TEDY NEVÁHEJTE. POKUD JI UDĚLÁTE VČAS, MŮŽETE SI NAVÍC VYBRAT VARIANTU STARTOVNÍHO BALÍČKU - sportovní vak s čelovkou nebo se sportovní čelenkou.

Vybranou variantu startovního balíčku zakoupíte přes portál GoOut – viz odkazy na příslušné podstránce běhu. Informaci o typu balíčku pak také najdete na vstupence, kterou dostanete mailem od GoOut po připsání platby na účet.

Pokud jste si nezvolili balíček s čelovkou, přineste si svou. Poběžíme neosvětlenými úseky.

 

REGISTRACE A PLATBA

Mohu zaplatit vstupenku na akci za více osob?

Můžete registrovat a zaplatit až za 20 osob. Startovní balíček dostanete za každou včasně uhrazenou vstupenku na akci. Např. pokud uhradíte vstupenky za 3 kolegy z práce, dostanete 3 startovní balíčky.

Zaplatil jsem startovné za více osob – jak bude probíhat odbavení na místě?

K odbavení na místě stačí, aby přišel jeden ze skupiny a prokázal se vstupenkami s unikátním čárovým kódem (vytištěnými či v mobilu).

Nedorazil mi email se vstupenkou, co mám dělat?

Pokud vám nedorazil email se vstupenkou, nezoufejte a nejdříve důkladně zkontrolujte ve svém emailu složku SPAM a KOŠ (Ano! Ten taky ☺). Pokud email přesto nenajdete, přineste si prosím na běh potvrzení o platbě z vaší banky nebo výpis z vašeho bankovního účtu.

Mám vstupenku - jak bude probíhat odbavení na místě?

Pro vstup do areálu se u registrací prokážete vstupenkou s unikátním kódem (vytištěnou či v mobilu). Pokud dojde ke kopírování vstupenky, bude uplatněna pouze první předložená vstupenka s tímto kódem. Po kontrole vstupenky dostanete startovní balíček ve vybrané variantě (informaci naleznete na vstupence), pásku s logem běhu na ruku a jste náš  - můžete se jít bavit či připravovat před startem.

Mohu si vstup koupit až na místě?

Vzhledem k zastropování počtu účastníků nebude letos možné zakoupit startovné na místě, pouze v předprodeji přes portál GoOut.

 

SOUTĚŽE

Chci se zapojit do soutěže na Facebookové události běhu, co je podmínkou?

Podmínkou je mít zakoupenou vstupenku na konkrétní Noční běh pro Světlušku, kde soutěžíte. Soutěže budou postupně zveřejňovány na FB Světlušky na událostech k jednotlivým běhům.

Vyhrál jsem na Facebooku soutěž o věcné ceny, kde a kdy si cenu mohu vyzvednout?

Ceny se budou předávat přímo na Nočním běhu pro Světlušku. Podrobnosti zjistíte na stánku Světlušky. Ceny nevyzvednuté na místě propadají ve prospěch pořadatele.

 

Pokud jste se nedozvěděli, co jste potřebovali, zašlete svůj dotaz na behprosvetlusku@svetluska.net nebo zavolejte na číslo 733 182 155.