Otázky k běhu

Připravili jsme pro vás seznam nejčastějších otázek a odpovědí.

OBECNÉ

 

Je možné se převléct a uschovat si věci přímo na místě?

K dispozici bude běžcům šatna i úschovna, ale z kapacitních důvodů prosím zvažte, jestli nemůžete přijít již v běžeckém.

 

Přijíždím zdaleka, kde zaparkuji?

Ostrava: Zaparkovat je možné přímo v areálu Dolních Vítkovic, poblíž Bolt Tower.

Plzeň: možnosti parkování vám brzy upřesníme

Jihlava: Parkoviště pro účastníky je před areálem (cca 50 míst). Je možné využít parkování v centru na ulici Křížová ve vzdálenosti cca 400m od Amfiteátru.

Praha: Nechte svůj vůz před Výstavištěm nebo v ulici Za Elektrárnou hned vedle Výstaviště, kde je placené parkoviště.

Brno: S trochou štěstí zaparkujete ve všech uličkách, kterých je kolem Špilberku mnoho. Pellicova, Gorkého, nebo v okolí parčíku Obilní trh. Na křižovatce ulic Pellicova a Gorazdova je malé parkoviště. Doporučujeme však raději využít MHD.

České Budějovice: V okolí můžete zaparkovat zdarma na Dlouhé louce nebo na parkovišti u Kauflandu, kde jsou první 2 hodiny zdarma a poté za poplatek.

Olomouc: Je možné využít parkoviště v areálu starého autobusového nádraží (třída Svobody x Polská), u Právnické fakulty UP (třída 17. Iistopadu) či v podzemních garážích v ulici Hanáckého pluku nebo u hlavního nádraží ČD.

 

Bude na místě občerstvení?

O dodržování pitného režimu se nemusíte vůbec bát, a to ani před startem, ani po doběhu.

Platí na běhu startovné děti?

Děti do 15 let mají v doprovodu dospělého vstup zdarma, ale nemají nárok na startovní balíček. Nezapomeňte jim tedy vzít čelovku či svítilnu, aby na trati viděly. V případě zájmu bude možné pro děti do 15 let startovní balíček dokoupit přímo na místě za zvýhodněnou cenu 250 Kč. Startovné pro juniory 15+ je za cenu 500 Kč včetně startovního balíčku.

Jak je to se startovným pro držitele průkazu ZTP, ZTP/P?

Mají vstup zdarma bez nároku na startovní balíček. Balíček je pak možné dokoupit na místě za 250 Kč.

Mohu běžet se psem?

Ano, vyjma Jihlavy, kde je vstup se psy kvůli trase skrz ZOO zakázán. V ostatních lokacích musí být pes na vodítku a s košíkem. Zvažte také prosím, zda je pro vašeho čtyřnohého kamaráda podobná akce vhodná.

Nechci běžet, musím si koupit vstupenku?

Ano, jedná se o charitativní akci, jejíž výtěžek pomůže Světlušce v podpoře nevidomých a lidí s těžkým zrakovým handicapem. Celou trasu závodu si však můžete klidně projít pomalou procházkou, anebo si užít jen doprovodný program.

Nemohu přijít, může místo mě dorazit kamarád?

Ano. Pokud se prokáže vstupenkou na běh s unikátním kódem (vytištěnou či v mobilu), není to problém. Na finančním vyrovnání se však musíte domluvit mezi sebou.

Dostanu startovní balíček?

Počet účastníků na běhy je zastropovaný, s registrací proto neváhejte. Pokud ji uděláte včas, můžete si vybrat variantu startovního balíčku – sportovní vak s čelovkou nebo s čepicí.

Vybranou variantu startovního balíčku zakoupíte přes portál GoOut – viz odkazy na příslušné podstránce běhu. Informaci o typu balíčku pak také najdete na vstupence, kterou dostanete mailem od GoOut po připsání platby na účet.

Pokud jste si nezvolili balíček s čelovkou, přineste si svou. Poběžíme neosvětlenými úseky.

Jak bude zajištěná moje bezpečnost?

Na každém z běhů je přítomný zdravotník. Bude viditelně označený a najdete ho u stanu s registracemi. Doporučujeme vám také si stáhnout aplikaci Záchranka.

 

REGISTRACE A PLATBA

Mohu zaplatit vstupenku na akci za více osob?

Můžete registrovat a zaplatit až za 20 osob. Startovní balíček dostanete za každou včasně uhrazenou vstupenku na akci. Např. pokud uhradíte vstupenky za 3 kolegy z práce, dostanete 3 startovní balíčky.

Zaplatil jsem startovné za více osob – jak bude probíhat odbavení na místě?

K odbavení na místě stačí, aby přišel jeden ze skupiny a prokázal se vstupenkami s unikátním čárovým kódem (vytištěnými či v mobilu).

Nedorazil mi email se vstupenkou, co mám dělat?

Pokud vám nedorazil email se vstupenkou, nezoufejte a nejdříve důkladně zkontrolujte ve svém emailu složku SPAM a KOŠ (Ano! Ten taky ☺). Pokud email přesto nenajdete, přineste si prosím na běh potvrzení o platbě z vaší banky nebo výpis z vašeho bankovního účtu.

Mám vstupenku - jak bude probíhat odbavení na místě?

Pro vstup do areálu se u registrací prokážete vstupenkou s unikátním kódem (vytištěnou či v mobilu). Pokud dojde ke kopírování vstupenky, bude uplatněna pouze první předložená vstupenka s tímto kódem. Po kontrole vstupenky dostanete startovní balíček ve vybrané variantě (informaci naleznete na vstupence), pásku s logem běhu na ruku a jste náš – můžete se jít bavit či připravovat před startem.

Mohu si vstup koupit až na místě?

Prodej vstupenek na místě bude možný, avšak v omezeném množství. Důvodem je zastropování počtu účastníků. Doporučujeme tedy zakoupit vstupenku předem.

Mohu si startovné odečíst od základu daně?

Z pohledu daňové uznatelnosti nelze startovné považovat za dar – jedná se o tržbu, za kterou je poskytnuto protiplnění. Potvrzení o daru vám tedy za uhrazené startovné nemůžeme vystavit. 

 

SOUTĚŽE

Chci se zapojit do soutěže na Facebookové události běhu, co je podmínkou?

Podmínkou je mít zakoupenou vstupenku na konkrétní Noční běh pro Světlušku, kde soutěžíte. Soutěže budou postupně zveřejňovány na FB Světlušky na událostech k jednotlivým běhům.

Vyhrál jsem na Facebooku soutěž o věcné ceny, kde a kdy si cenu mohu vyzvednout?

Ceny se budou předávat přímo na Nočním běhu pro Světlušku. Podrobnosti zjistíte na stánku Světlušky. Ceny nevyzvednuté na místě propadají ve prospěch pořadatele.

 

Pokud jste se nedozvěděli, co jste potřebovali, zašlete svůj dotaz na behprosvetlusku@svetluska.net nebo zavolejte na číslo 773 650 553.