Otázky k běhu

Připravili jsme pro vás seznam nejčastějších otázek a odpovědí.

OBECNÉ

Je možné se převléct a uschovat si věci přímo na místě?

Pokud bydlíte za rohem, převlékněte se klidně doma. Ostatní účastníci mohou využít převlékací stan i úschovnu oblečení a osobních věcí. Větší cennosti ale prosím nechte raději doma.

Přijíždím zdaleka, kde zaparkuji?

S trochou štěstí zaparkujete i ve všech uličkách, kterých je kolem parku Lužánky mnoho. Nebo můžete vozidlo zanechat na parkovištích v okolí brněnského Boby centra na ulicích Sportovní a Drobného. Doporučujeme však raději využít MHD.

Bude na místě občerstvení?

O dodržování pitného režimu se nemusíte vůbec bát, a to ani před startem, ani po doběhu.

Platí na běhu startovné děti?

Děti do 12 let mají v doprovodu dospělého vstup zdarma, ale nemají nárok na startovní balíček.

Jak je to se startovným pro držitele průkazu ZTP, ZTP/P?

Mají vstup zdarma bez nároku na startovní balíček.  

Mohu běžet se psem?

Ano, pes však musí být na vodítku a s košíkem. Zvažte také prosím, zda je pro vašeho čtyřnohého kamaráda podobná akce vhodná.  

Nechci běžet, musím si koupit vstupenku?

Ano, jedná se o charitativní akci, jejíž výtěžek pomůže Světlušce v podpoře nevidomých a lidí s těžkým zrakovým handicapem. Celou trasu závodu si však můžete klidně projít pomalou procházkou, anebo si užít jen doprovodný program.

Nemohu přijít, může místo mě dorazit kamarád?

Ano. Pokud se prokáže vstupenkou na běh s unikátním čárovým kódem (vytištěnou či v mobilu), není to problém. Na finančním vyrovnání se však musíte domluvit mezi sebou.

Dostanu startovní balíček s čelovkou?

V Brně dostane startovní balíček s čelovkou, běžeckou termofólií, sportovním vakem na záda a slevovým voucherem prvních 1.100 účastníků, kteří uhradili startovné předem.
Informaci, jestli dostanete startovní balíček, najdete na vstupence, kterou vám pošleme emailem.
Pokud nestihnete včasnou registraci, přineste si vlastní čelovku, neboť poběžíme i neosvětlenými úseky! Čelovku si můžete zakoupit i na místě, ale bude k dispozici jen v limitovaném množství.

 

REGISTRACE A PLATBA

Prostřednictvím platební brány si můžete vybrat z těchto možností platby předem:
•    Kreditní karta MasterCard, Visa
•    Bankovní převod
•    On-line převod – PayU
          Česká spořitelna
          mBank
          Komerční banka
          Raiffeisen Bank
          Moneta
          Era, Poštovní spořitelna
          ČSOB
          Fio banka
          Sberbank
          UniCredit Bank

Mohu zaplatit vstupenku na akci za více osob?

Můžete registrovat a zaplatit až za 4 osoby. Startovní balíček dostanete za každou včasně uhrazenou vstupenku na akci. Např. pokud uhradíte vstupenky za 3 kolegy z práce, dostanete 3 startovní balíčky. Tato podmínka platí do vyčerpání zásob startovních balíčků (viz výše).

Zaplatil jsem startovné za více osob – jak bude probíhat odbavení na místě?

K odbavení na místě stačí, aby přišel jeden ze skupiny a prokázal se vstupenkami s unikátním čárovým kódem (vytištěnými či v mobilu).

Nedorazil mi email se vstupenkou, co mám dělat?

Pokud vám nedorazil email se vstupenkou, nezoufejte a nejdříve důkladně zkontrolujte ve svém emailu složku SPAM a KOŠ (Ano! Ten taky ☺). Pokud email přesto nenajdete, přineste si prosím na běh potvrzení o platbě z vaší banky nebo výpis z vašeho bankovního účtu.

Mám vstupenku - jak bude probíhat odbavení na místě?

Pro vstup do areálu se u registrací prokážete vstupenkou s unikátním čárovým kódem (vytištěnou či v mobilu). Pokud dojde ke kopírování vstupenky, bude uplatněna pouze první předložená vstupenka s tímto kódem. Po kontrole vstupenky dostanete startovní balíček, pokud na něj máte nárok (informaci naleznete na vstupence), pásku s logem běhu na ruku a jste náš ☺ - můžete se jít bavit či připravovat před startem. 

Mohu si vstup koupit až na místě?

Ano, máte možnost platby v hotovosti či kartou. Jen vám nemůžeme garantovat, že na vás ještě vyjde startovní balíček s čelovkou.

 

POTVRZENÍ O DARU

Chtěl bych vystavit potvrzení o daru, co pro to mám udělat?

Při registraci zaškrtněte kolonku, že chcete od nás dostat potvrzení o daru, a vyplňte svoje jméno, adresu, PSČ a email.

Můžu dostat potvrzení o daru dodatečně, i když jsem o něj při registraci nepožádal?

Prosím vyplňte formulář na http://www.rozhlas.cz/nadacnifond/potvrzeni/

Kdy mi přijde potvrzení o daru?

Potvrzení o daru vám vystavíme v lednu 2020.

 

SOUTĚŽE

Chci se zapojit do soutěže na Facebookové události běhu, co je podmínkou?

Podmínkou je mít zakoupenou vstupenku na konkrétní Noční běh pro Světlušku, kde soutěžíte. Soutěže budou postupně zveřejňovány na FB Světlušky na událostech k jednotlivým běhům.  

Vyhrál jsem na Facebooku soutěž o věcné ceny, kde a kdy si cenu mohu vyzvednout?

Ceny se budou předávat přímo na Nočním běhu pro Světlušku. Podrobnosti zjistíte na stánku Světlušky. Ceny nevyzvednuté na místě propadají ve prospěch pořadatele.                

Pokud jste se nedozvěděli, co jste potřebovali, zašlete svůj dotaz na behprosvetlusku@svetluska.net nebo volejte 777 078 723.